0

راهنمای مصرف دارو ها در سگ:نحوه مصرف آمپول­

در صورت وجود هر نوع بیماری، دکتر دامپزشک بنا بر تشخیص خود، داروهایی را برای بهبود وضعیت حیوان تجویز خواهد کرد. تجویز این داروها ممکن است در جهت تقویت سیستم ایمنی بدن حیوان برای مقابله با بیماری بوده و یا برای مهار و سرکوب عامل بیماری باشد. توصیه برای مصرف دارو به هر دلیل که باشد، باید طبق دستور دکتر و در زمان­های توصیه شده مصرف شود تا اثر درمانی مورد نظر را به شكل رضایت بخشی داشته باشد. در ادامه این پست نحوه مصرف آمپول­ سگ ها را بررسی می کنیم با ما همراه باشید.

مصرف داروها

 طیف داروهای آنتی بیوتیکی، از نظر مصرف در زمان های توصیه شده از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و مصرف خودسرانه یا بدون برنامه آنها، نه تنها ممکن است در بهبود بیماری مؤثر نباشد، بلکه می تواند روند درمان را نیز مختل کرده و حیوان را در وضعیت بدتری قرار دهد. داروهای دیگر نیز با توجه به ساختار مولکولی آنها و تأثیری که بر دستگاهای مختلف بدن می گذارند، از اهمیت متفاوتی در رعایت زمان دقیق مصرف برخوردار هستند. بعضی از این داروها حتما باید توسط دکتر دامپزشک و در کلینیک دامپزشکی برای حيوان مصرف شوند و مصرف برخی دیگر از آنها بر عهده خود شما بوده، نوع دارو و طریقه مصرف آن بوسیله نسخه درمانی به شما ابلاغ خواهد شد. تهیه برخی از این داروها به دلیل مشابهت آنها با داروهای انسانی، از داروخانه های انسانی امکان پذیر است و برخی دیگر باید از داروخانه های دامپزشکی تهیه شده و یا توسط کلینیک دامپزشکی در اختیار شما قرار می گیرد.

نحوه مصرف آمپول­ سگ

 

آمپول­ها

آمپول ها از جمله داروهایی هستند که مصرف آنها نیاز به تزریق مستقیم توسط سوزن دارد. تزریق آنها بسته به نوع دارو، وضعیت حیوان و روند پیشرفت بیماری می تواند داخل رگ، داخل عضله، زیر پوست و یا داخل محوطه شکمی صورت گیرد. برخی از داروها فقط جهت مصرف از طریق یکی از راه های مذکور توصیه شده­اند و برخی دیگر را می توان از دو یا چند طریق مختلف مصرف نمود. تزریق داروهای داخل رگی نیازمند دقت و توجه بیشتری بوده و معمولاً باید به آرامی تزریق شوند. داروهای حجیم، دردناک و اسیدی یا قلیایی عمدتاً به این صورت تجویز می شوند. برخی دیگر از داروها بعلت ساختار ویژه ای که دارند، برای تزریق داخل رگی منع مصرف داشته و در صورت ورود به رگ، می توانند باعث بروز شوک و مرگ شوند. آمپول­های عضلانی در سگ­ها معمولاً در ناحیه عضلات ران تزریق می شود. حجم زیاد این دسته عضلات و کمتر بودن ساختارهای آسیب پذیر در این ناحیه، علت اصلی انتخاب آن برای تزریق است. البته بنا به شرایط و تجویز دکتر، تزریق عضلانی ممکن است در مناطق دیگری نیز انجام شود. تزریق آمپول به هر طریق که باشد، باید منحصراً توسط دکتر دامپزشک انجام شود و تزریق این داروها توسط صاحب حیوان به هیچ وجه توصیه نمی شود.


 

این تجربه است که کمک می کند در هر تجارتی موفق شوید، ما بدون هیچ چشم داشتی تجربه خود را در اختیار شما خواهیم گذاشت
گروه تولیدی پژوهشی نیازی

امتیاز شما به مقاله
[: 1 امتیاز از مجموع: 2]
برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

2:27:55 AM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی تخصصی بوقلمون

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

جوین خروج