0

تغذیه فنچ و آموزش خریداری فنچ

تغذیه فنچ و آموزش خریداری فنچ

فنچ­ها عاشق ارزن هستند و شما باید در جای دانه ای آنها به طور مرتب ارزن کافی قرار دهید. بهتر است ارزن ریز مخصوص فنچ را خریداری کنید اما به جوجه فنچ هایتان می توانید ارزن درشت بدهید تا عادت کند. جای آب استوانه ای فنچ­ ها را نیز هر روز پر از آب تازه کنید فنچ­ ها به مولتی ویتامین نیاز ندارند این را تجربه حرفه ای ها می گوید فقط ارزن کافی و آب مناسب است ولی در هنگام بزرگ کردن جوجه ها و… ممکن است نیاز باشد.در پست قبل در مورد پرورش صنعتی فنچ، تأسیس گله مولد به طور کامل بیان گردید. برای خریدن فنچ باید نکاتی مهمی را بدانید در ادامه تغذیه فنچ و همچنین به آموزش خریداری فنچ پرداخته می شود.

آموزش خریداری فنچ  

در این مرحله باید بیشترین تلاشتان را انجام بدهید تا بتوانید بهترین جفت فنچ خود را انتخاب کنید. اکثراً تمام پرنده فورشی­ها یه قفس بزرگ فنچ دارند قبل از خرید به نکات  آموزش خریداری فنچ  در زیر توجه کنید :

  1.  پرنده فروشی مورد نظر بهداشت پرنده را حفظ کرده باشد و اکیداً پرندگانی دیگر مثل گنجشک مرغ عشق و…. در قفس فنچ در پرنده فروشی قاطی نباشد.
  2. اگر خودتان بتوانید دو پرنده سر حال انتخاب کنید بهتر است.
  3. به ظاهر فنچ توجه کنید که پر ریزی و بیماری ها دیگر نداشته باشد.

حال شما با این ۳ نکته و مطالعه بخش­های (نژادهای فنچ) و (تشخیص فنچ نر از فنچ ماده) می توانید یک جفت فنچ خود را با تمام دانش انتخاب کنید.

تغذیه فنچ

تغذيه فنچ

فنچ ها به هیچ غذایی نه نگفته و مصرف غذایی آنها بسیار بالاست! از سبزیجات و پوست میوه ها گرفته تا ارزن و شاه دانه و حبوبات. همگی غذای فنچ محسوب می شود.

ارزن و شاهدانه و هفت تخم و سیب به صورت روزانه سبزیجات و پوست میوه ها حتماً شسته شده باشد و دچار پوسیدگی نباشند. فنچ ها از پوسته سفیده و کمی زرده تخم مرغ آب پز به خوبی تغذیه می کنند. توصیه می شود تخم مرغ را هر هفته یکبار بدهید.

طریقه مصرف تخم مرغ هم باید اول آب پز کنید بعدش زرده اش را رنده کنید و بدهید به فنچ ها. برای هر یک جفت فنچ تقریباً یک هشتم از زرده تخم مرغ بس است. یعنی یک تخم مرغ را بعد از رنده کردن هشت قسمت می کنید. مخصوصاً موقع تخم گذاری هفته ای یکبار تخم مرغ را فراموش نکنید. سنگریزه ها هم باید در دانخوری باشند تا به خرد شدن دانه ها در سنگدان پرنده کمک کنند.

قابل ذکر است که ارزن غذای اصلی فنچ­ها را تشکیل می دهد و موارد دیگر فقط یک حالت مکمل غذایی هست و نباید بجای غذای اصلی استفاده بشود. یک رژیم غذایی تکمیلی شامل سبزیجات تازه از جمله کاهو و اسفناج و شوید، میوه تازه از جمله هویج رنده شده و سیب به مقدار کم، تخم مرغ آب پز شده، پلوی کم روغن، مولتی ویتامین محلول در آب به مقدار کم و کلسیم در هر هفته دو بار برای تأمین ویتامین و مواد لازم برای داشتن طول عمر بیشتر و بهتر و سریع رشد کردن فنچ ها لازم و ضروری به نظر می رسد. این جیره غذایی به هنگام بچه دار شدن فنچ ها با دقت و توجه کافی و بیشتری باید انجام شود تا جوجه ها قوی، سالم و سرزنده رشد نمایند.

مولتی ویتامین و کلسیم و سایر ویتامین های حل شده در آب نبایستی بیش از ۲۴ ساعت در آبدانی پرندگان باقی بماند و بعد از تمام شدن موعد مقرر بایستی با دقت کافی ظرف آب پرنده را تمییز و شستشو نمود.

باقی مانده میوه و سبزیجات و تخم مرغ گذاشته شده برای پرنده را نیز حتماً برای جلوگیری از پلاسیده شدن و جمع آوری میکروب و وارد شدن بیماری به پرندگان حتماً برداشت.


این تجربه است که کمک می کند در هر تجارتی موفق شوید، ما بدون هیچ چشم داشتی تجربه خود را در اختیار شما خواهیم گذاشت
گروه تولیدی پژوهشی نیازی
امتیاز شما به مقاله
[: 3 امتیاز از مجموع: 3.7]
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

2:27:55 AM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی تخصصی بوقلمون

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

جوین خروج