0

هرآنچه در مورد انتخاب گربه خانگی باید بدانید

در صورتی­که گربه­ای را به عنوان گربه خانگی انتخاب کردید، باید مطمئن شوید گربه نسبت به سایر حیوانات خانگی و دست آموز به مراقبت و نگهداری کمتری احتیاج دارد به­ طوری که می­تواند نیازهای اولیه خود را برطرف کنند، مخصوصاً با توجه به این­که گربه­ها اصولاً حیوانات تمیز، زودآشنا و مستقلی هستند، مشکلی در نگهداری آن­ها برای صاحبانشان ایجاد نخواهند کرد، فقط لازم است به چند نکته توجه کنید. در ادامه به انتخاب گربه خانگی و نکاتی که باید در نظر گرفت میپردازیم.

انتخاب گربه خانگی

1-در صورتی­که گربه شما دارای موهای بلند بوده، لازم است روزانه موهای او را شانه زده و یا برس کشیده و تیمار کنید. با برس کشیدن، موهای گربه تمیز و براق خواهد شد، البته در گربه­های موکوتاه کمتر احتیاج بوده که روزانه موها را شانه کنید.

2-درصورتی­که گربه شما دارای موهای کوتاه بوده، معمولاً هیچ­گونه مراقبت خاصی از نظر موها نداشته، قفط برس زدن روزانه باعث خواهد شد سیستم جریان خون در سطح پوست گربه تحریک گردد و خون بیشتری متوجه پوست گردد و در نتیجه از ریزش مو به نحو چشم­گیری در او جلوگیری خواهد کرد.

3-غذای او را به­طور مرتب و منظم در ساعت تعیین­شده در اختیار او قرار دهید، غذای در نظر گرفته برای او باید کامل باشد (در بخش تغذیه به آن اشاره خواهد شد).

4-با توجه به این­که گربه موهای خود را لیس می­زند و تمیز می­کند، لازم است در فصل تابستان یک بار در ماه حمام کردن و شستشوی گربه را انجام دهید.

موارد مورد توجه در انتخاب گربه خانگی

جهت اطمینان از سلامت گربه انتخابی خود، لازم است چند نکته را مورد دقت قرار دهید تا گربه انتخابی شما عاری از هرگونه نقص و عیب بوده و همیشه گربه­ای شاداب و پرنشاط باشد.

1-جهت آشنایی اولیه، به­منظور آرام کردن گربه، لازم است کمی با او بازی کنید تا اطمینان او را جلب کرده و با شما بیشتر آشنا شود.

2-گربه را محکم در دستان خود بگیرید، به­طوری که گربه قادر به حکرت یا فرار از دستان شما را نداشته باشد.

انتخاب گربه خانگی

3-گاهی گربه با حرکات ناگهانی و با به کار بردن چنگال­های خود، ممکن است موجب خشم و یا وحشت شما را فراهم آورد.

4-اکنون با اطمینان خاطر از عملیاتی که انجام داده­اید، ابتدا معاینه از چشم و بینی را در گربه انتخابی خود انجام دهید، در حالت عادی هیچ­گونه ترشحی نباید در زاویه چشم گربه مشاهده شود. پرده سوم چشم گربه، نباید از محل خود خارج و یا بیرون زده باشد و باید عاری از هرگونه التهاب و تورم باشد، در ضمن چشم­هاباید کاملا ًتمیز، براق و درخشان باشند، انتهای بینی و نوک بینی باید دارای رطوبت نسبی و هیچ­گونه ترشح چرکی- موکوسی در انتهای بینی مشاهده نگردد.

5-برای معاینه پوشش سطح بدن گربه باید به آرامی دستی روی موهای گربه کشیده شود، در حالت عادی موها باید کاملاً، صاف، براق، منظم و خوابیده باشند و حالت نمدی در آن­ها مشاهده نگردد، در هنگام دست کشیدن بر روی پوشش مویی، باید عاری از هرگونه فضولات حیوانات وحشی و موذی بوده، در هنگام دست کشیدن در صورتی که گربه­ها آلوده به کمک باشند، بلافاصله به صورت ناگهانی کک­ها از سطح پوشش مویی بدن گربه ناپدید می­شوند.

6-گوش­های گربه باید تمیز، خشک و عاری از هرگونه آلودگی به گردوغبار، مواد ترشحی و مومی شکل باشد، مطمئن باشید، هیچ­گونه ترشح غیرمعمول نظیر چرک و ترشحات خون­الود در داخل مجاری گوش خارجی گربه نباشد، در صورتی که مواد ترشحی عفونی باشند، از بوی نامطبوعی برخوردار است.

7-در مورد زندان­ها، توجه به سفید بودن، عدم هرگونه تغییر رنگ در دندان­ها، بیشتر مطرح است. در ضمن مخاط دهان باید گلی رنگ و لثه­ها عاری از هرگونه التهاب و تورم باشند.

8-توجه به راه رفتن گربه و در نظر گرفتن این که عاری از هرگونه لنگش در راه رفتن باشد، باید کاملاً مورد توجه قرار گیرد.


این تجربه است که کمک می کند در هر تجارتی موفق شوید، ما بدون هیچ چشم داشتی تجربه خود را در اختیار شما خواهیم گذاشت

گروه تولیدی پژوهشی نیازی

 

امتیاز شما به مقاله
[: 0 امتیاز از مجموع: 0]

نظرات کاربران

2:27:55 AM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی تخصصی بوقلمون

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

جوین خروج