0

راهنمای مصرف دارو ها در سگ:نحوه مصرف پمادها

در صورت وجود هر نوع بیماری، دکتر دامپزشک بنا بر تشخیص خود، داروهایی را برای بهبود وضعیت حیوان تجویز خواهد کرد. تجویز این داروها ممکن است در جهت تقویت سیستم ایمنی بدن حیوان برای مقابله با بیماری بوده و یا برای مهار و سرکوب عامل بیماری باشد. توصیه برای مصرف دارو به هر دلیل که باشد، باید طبق دستور دکتر و در زمان­های توصیه شده مصرف شود تا اثر درمانی مورد نظر را به شكل رضایت بخشی داشته باشد. در این پست به بررسی  نحوه مصرف پماد در سگ ها و مصرف داروها می پردازیم.

مصرف داروها

 طیف داروهای آنتی بیوتیکی، از نظر مصرف در زمان های توصیه شده از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و مصرف خودسرانه یا بدون برنامه آنها، نه تنها ممکن است در بهبود بیماری مؤثر نباشد، بلکه می تواند روند درمان را نیز مختل کرده و حیوان را در وضعیت بدتری قرار دهد. داروهای دیگر نیز با توجه به ساختار مولکولی آنها و تأثیری که بر دستگاهای مختلف بدن می گذارند، از اهمیت متفاوتی در رعایت زمان دقیق مصرف برخوردار هستند. بعضی از این داروها حتما باید توسط دکتر دامپزشک و در کلینیک دامپزشکی برای حيوان مصرف شوند و مصرف برخی دیگر از آنها بر عهده خود شما بوده، نوع دارو و طریقه مصرف آن بوسیله نسخه درمانی به شما ابلاغ خواهد شد. تهیه برخی از این داروها به دلیل مشابهت آنها با داروهای انسانی، از داروخانه های انسانی امکان پذیر است و برخی دیگر باید از داروخانه های دامپزشکی تهیه شده و یا توسط کلینیک دامپزشکی در اختیار شما قرار می گیرد.

نحوه مصرف پماددر سگ

پمادها

پمادها اشکال دیگری از داروها هستند که بیشتر برای آسیب های سطحی مورد استفاده قرار می گیرند. البته داروهای پمادی برای استفاده در داخل گوش، مقعد و واژن هم وجود دارد. اکثر این داروها استریل هستند و در هنگام مصرف باید مراقب آلوده نشدن آنها باشیم. پمادهای پوستی بیشتر جهت درمان التهاب، حساسیت، خارش، تسریع روند التيام زخم و درمان انواع عفونت های میکروبی، ویروسی و قارچی مورد استفاده قرار می­گیرد. برای مالیدن آنها به سطح پوست، ابتدا یک دستکش یکبار مصرف را دست کرده، پماد را به میزان تجوز شده روی انگشت خود بریزید و روی سطح مورد نظر بمالید. بعد از استفاده از پماد باید مراقب باشید که سگ آنرا نیس نزده و نخورد. در مصرف پماد در ناحیه اطراف چشم ها مراقب نفوذ آنها به داخل چشم باشید. برای استفاده از پمادهای چشمی، طبق روش استفاده از قطره، ابتدا حیوان را مهار کرده، پلک پایین چشم را با انگشت دست به سمت بیرون بکشید و یک لایه از پماد را درست روی سطح چشم قرار دهید. سپس پلک را به حالت اولیه برگردانده و به آرامی روی آنرا ماساژ دهید تا دارو کاملاً روی سطح چشم پخش شود. پمادهای داخل گوش، مقعد و واژن باید به نحوی مصرف شوند که کاملاً داخل حفره مورد نظر تخلیه شوند. در غیر این صورت تأثير لازم را نخواهند داشت.


این تجربه است که کمک می کند در هر تجارتی موفق شوید، ما بدون هیچ چشم داشتی تجربه خود را در اختیار شما خواهیم گذاشت
گروه تولیدی پژوهشی نیازی

امتیاز شما به مقاله
[: 0 امتیاز از مجموع: 0]
برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

2:27:55 AM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی تخصصی بوقلمون

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

جوین خروج