1

هر آنچه که درمورد مسمومیت اردک باید بدانید

مسمومیت اردک

مسمومیت اردک یک بیماری عادی اردک ها در تمام سنین است که غالباً با دسترسی به آبهای نهرها و یا رودخانه­ های ماهی دار همراه می شود. بیماری مذکور کشنده بوده و از خوردن توکسین میکروب CHLOSTRIDIUMBOTULINUM حاصل می شود. باکتری مذکور در پوشاندن گیاهان وارد عمل می شود و این مسئله به خصوص در آب و هوای گرم انجام می شود. در ادامه هر آنچه که درمورد مسمومیت اردک باید بدانید بیان می گردد.

مسمومیت های اردک ها

بوتولیسم

گیاهانی که در مسیر سیل قرار گرفته و پوسیده شده اند همین که آب فروکش می کند با گیاهان آبی در مواجهه با فساد قرار می گیرند تمام منابع باکتری واقع می شوند. اردک­ هائی که در این آبها بازی میکنند توکسین را می خورند که سبب فلجی به خصوص در عضلات گردن می شود. پرندگان مبتلا غالباً غرق می شوند چون قادر به نگهداشتن گردن خود در خارج از آب نیستند.

گزارشاتی مبنی بر وجود لاروهای مگس در دسترس است که در این قبیل گیاهان فاسد سکنی گزیده اند و یا روی لاشه های فاسد پرندگان بوده اند یا ماهیانی که به سم بوتولینوم موجود در بدنشان آلوده شده اند و اردک­هائی که این لاروها را می خورند می توانند دزهای بالائی از توکسین را دریافت دارند.

به هنگام گرمی هوا پیشگیری از بوتولیسم به وسیله حفظ اردک ها دور از آب یا به وسیله حصارکشی نواحی گیاهان فاسد و برداشتن هرگونه لاشه صورت میگیرد.

مسمومیت اردک122

مسمومیت سرب

این عارضه قبلاً ذکر شده است، اما در اردک ها و در آب های ماهی دار بروز خاصی دارد و این در صورتی است که آب ماهیگیرها و یا شکارچیان حرفه ای اردک های وحشی را مجذوب سازد. وزنه های سربی ماهیگیر ها با گلوله های سربی تفنگهای شکارچیان به آسانی به وسیله اردکها مصرف می شوند.

پیشگیری از این وضع به وسیله بازداشتن شکارچیانی که به محل دسترسی پیدا می کنند یا به وسیله تشویق آنها برای استفاده ازجایگزینی سرب برای وزنه ها و گلوله ها صورت می گیرد و با انجام این کار از بسیاری از مسمومیت های سرب در اردک ها جلوگیری به عمل می آید.


این تجربه است که کمک می کند در هر تجارتی موفق شوید، ما بدون هیچ چشم داشتی تجربه خود را در اختیار شما خواهیم گذاشت
گروه تولیدی پژوهشی نیازی
امتیاز شما به مقاله
[: 3 امتیاز از مجموع: 5]
برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

2:27:55 AM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. Zahra گفت:

    سلام خسته نباشید
    ببخشید جوجه اردک من یه سوسک خورد ک با سم کشته شده بود چجوری میتونم از اثر سم جلوگیری کنم یا اگر دچار علائم شد چیکار کنم؟؟

بررسی تخصصی بوقلمون

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

جوین خروج