0

معرفی داروی ای.سی.تی.اچ. (کورتیکوتروپین) و آسیکلوویر در طیور

معرفی داروی ای.سی.تی.اچ. (کورتیکوتروپین) و آسیکلوویر در طیور

آسیکلوویر   یک داروی ضد ویروسی می باشد و رشد و تکثیر تبحال را در انسان کندمی کند..در این بخش مطالبی در رابطه با داروی ای.سی.تی.اچ.و آسیکلوویر در طیور در اختیار شما قرار داده ایم و بررسی این موضوع پرداخته ایم.

داروی ای.سی.تی.اچ.و آسیکلوویر در طیور A.C.T.H.(Corticotropin)

تحقیقات بسیار کمی در مورد تاثیر تنش سرمایی دوره جوجه کشی و اثرات آن بر روی مقاومت به سرما انجام شده است. بلوغ سیستم های غدد درون ریز و همچنین سیستم عصبی در دوره جنینی آغاز می شود و این سیستم ها در طی دوره انکوباسیون و نیز اوایل دوره پرورش تحت تاثیر عوامل محیطی می توانند دچار دگرگونی شوند. یکی از مکانیسم های عادت پذیری به شرایط محیطی در دوره جوجه کشی و اوایل دوره پرورش زمانی که سیستم عصبی مرکزی تکامل نهایی را پیدا نکرده است، “سازگاری اپی ژنتیک” نامیده می شود. در بررسی انجام شده توسط وانگ و همکارش (2008) تاثیر استرس سرمایی بر روی بیان ژن هورمون کورتیکوتروپین (CRH) و هورمون آزاد کننده تیروتروپین (TRH) آزمایش شد. استرس سرمایی حاد (6 و 12 ساعت) در گروه تحت آزمایش باعث کاهش معنی دار بیان سطوح هورمون CRH نسبت به گروه شاهد شد. استرس سرمایی مزمن (5، 10 و 20 روز) باعث افزایش معنی دار بیان سطوح هورمون CRH در گروه سرما دیده نسبت به گروه شاهد گردید. شیندر و همکارانش (2009) با مطالعه اثرات استرس سرمایی در اواخر دوره جوجه کشی و انتقال جوجه های حاصل از پروتکل خود به دمای 15 درجه سانتیگراد نتوانستند نتیجه خوبی از لحاظ وزن پایان دوره بگیرند. به طوری که تنش سرمایی سبب کاهش عملکرد وزنی تا میزان 700 گرم در تیمارها شده بود. آنها همچنین در تحقیق بعدی خود (2011) به نتایج مشابهی رسیدند.

نام تجاری

کورتروزین و آکتار

گروه دارویی

هورمون

موارد مصرف

کورتیکوتروپین یا ACTH، هورمون پلی پپتیادی است که از بخش قدامی هیپوفیز ترشح می شود. کوزین تروپین مشابه ساختگی آن است که برای آزمایش عدم کفایت قشر غده فوق کلیه توصیه می شود. از تزریق داخل عضلانی کوزین تروپین برای تحریک افزایش غلظت سرمی کورتیکوسترون استفاده می شود. در پرندگان غلظت کورتیزول سرمی در پاسخ به تجویز خارجی افزایش نمی یابد.

تداخل های دارویی

بیماران نبایستی مقادیر پیش تست کورتیزون یا هیدروکورتیزون را دریافت کنند، زیرا؛ نتایج قسمت های تشخیصی تداخل می کند.

 

معرفی داروی ای.سی.تی.اچ. (کورتیکوتروپین) و آسیکلوویر در طیور1


این تجربه است که کمک می کند در هر تجارتی موفق شوید، ما بدون هیچ چشم داشتی تجربه خود را در اختیار شما خواهیم گذاشت
گروه تولیدی پژوهشی نیازی
امتیاز شما به مقاله
[: 2 امتیاز از مجموع: 5]
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

2:27:55 AM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی تخصصی بوقلمون

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

جوین خروج