0

نحوه حمام کردن شاه طوطی و تربیت پذیری آن

بردن طوطی زیردوش حمام کاری نادرست است، زیرا ممکن است آب وارد ریه های طوطی شود و در دراز مدت باعث بروز بیماریهای تنفسی در طوطی شود. بهترین کار این است که شما به آهستگی با اسپری آبپاش روی طوطی خود آب بپاشید و قبل از اسپری کردن مطمئن شوید بادی در جریان نیست و هوا سرد نیست. آنها مثل سگ و گریه نیستند و طاقت تغییرات ناگهانی دما را ندارند بهترین ساعت برای انجام این کار ۸ تا ۹ صبح یا ۴ تا ۶ بعدازظهر می باشد.در ادامه نحوه حمام کردن شاه طوطی و تربیت پذیری آن را بررسی می کنیم.

نحوه حمام کردن شاه طوطی

بردن طوطی زیردوش حمام کاری نادرست است، زیرا ممکن است آب وارد ریه های طوطی شود و در دراز مدت باعث بروز بیماریهای تنفسی در طوطی شود. بهترین کار این است که شما به آهستگی با اسپری آبپاش روی طوطی خود آب بپاشید و قبل از اسپری کردن مطمئن شوید بادی در جریان نیست و هوا سرد نیست. آنها مثل سگ و گریه نیستند و طاقت تغییرات ناگهانی دما را ندارند بهترین ساعت برای انجام این کار ۸ تا ۹ صبح یا ۴ تا ۶ بعدازظهر می باشد.

روش دیگر حمام کردن طوطی­ها (فرقی هم نمی کند چه نژاد و گونه ای) باشد این است که ظرفی مناسب مانند یک وان کم عمق برای طوطی خود فراهم سازید تا خود اقدام به آبتنی کردن بکند و معمولاً طوطی های کوچکتر زودتر این کار را انجام خواهند داد یا طوطی های با تجربه اهلی مثل کاسکویی که مدت هاست با انسان بوده و ترسی از آبتنی کردن ندارد. برای این کار لازم است به نکات زیر توجه کنید.

از آب کاملاً گرم و یا کاملاً سرد استفاده نکنید. در صورتیکه طوطی در اتاق کولردار قرار دارد، از حمام کردن آن جوگیری نمایید. بدیهی است که این کار شما باعث سرماخوردگی طوطی خواهد شد.

از سشوار برای خشک کردن پر و بال پرنده خودداری کنید، زیرا که به رشد طبیعی پرها آسیب جدی وارد می­کند.

در صورت بیماری و یا ضعف عمومی پرنده از حمام کردن آن جدا خودداری کنید. برای حمام کردن طوطی به هیچ وجه از صابون استفاده نکنید، زیرا که طوطی به صابون نیاز ندارد.

هیچ وقت طوطی خود را به حمام کردن مجبور نکنید. پس از حمام کردن کف قفس را خیس رها نکنید و سعی کنید که روزنامه های کف قفس را تعویض نمایید.

ظرف مخصوص حمام کردن را برای مدت طولانی در قفس رها نکنید. زیرا طوطی ممکن است مدفوع خود را در آن بریزد و سپس از آن آب بخورد، به همین دلیل باید پس از حمام کردن، ظرف آن را از قفس خارج نمایید. و سعی کنید در هنگام آب پاشیدن بر روی طوطی، آب کمتر روی میله ها بریزد زیرا ممکن است باعث زنگ زدگی میله ها شود. متاسفانه اکثر پرنده فروش­ها یا سایت­های اینترنتی و صاحبان طوطی پیشنهاد می­کنند دوش را روی طوطی بگیرند یا حتی کمی شامپو بچه بزنند یا حتی شامپوی کاسکو به آنها می فروشند. هیچ گاه این کارها را نکنید چون طوطی با شستشوی مداوم با این شیوه های اشتباه ممکن است مبتلا به بیماری فساد پرها بشود.

نحوه حمام کردن شاه طوطی و تربیت پذیری آن

تربیت پذیری

این پرنده در صورتی که از جوجگی نگهداری شود به خوبی تربیت پذیر است.

اخلاق و رفتار

این پرنده یکی از طوطی هایی است که توانایی تقلید صدا دارد و می تواند حرف زدن یاد بگیرد البته به شرطی که از جوجگی بزرگ شود. کمی خشن است و گاهی اوقات صاحب خود را گاز می گیرد (البته نه گاز دردناک). این پرنده به عنوان حیوان خانگی در آسیا خصوصاً در هندوستان از محبوبیت زیادی برخوردار است به حدی که در زمان قدیم اگر پسری از دختری خوشش می آمده، به نشانه محبت به او یک شاه طوطی هدیه می داده است. در ضمن توانایی حرف زدن پرنده نر و ماده یکی است.


این تجربه است که کمک می کند در هر تجارتی موفق شوید، ما بدون هیچ چشم داشتی تجربه خود را در اختیار شما خواهیم گذاشت
گروه تولیدی پژوهشی نیازی

امتیاز شما به مقاله
[: 1 امتیاز از مجموع: 5]
برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

2:27:55 AM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی تخصصی بوقلمون

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

جوین خروج