0

بیماری کانیبالیسم اردک یا خودخوری اردک

کانیبالیسم اردک

بیماری کانیبالیسم اردک باعث بروز رفتار خودخوری در پرنده می شود در ادامه به اختلال رشد استخوان و بیماری های رفتاری در اردک ها می پردازیم.

اختلال رشد استخوان درشت نی با اگزوستوزهای متعدد

این عارضه اختلال رشد ساق پا است که در آن اگزوستوزهای متعدد و بی نظمی به هنگام رشد اپی فیزها دیده شده و بالأخره منجر به تغییر شکل استخوان ساق پا می گردد.

کانیبالیسم اردک مشابه عارضه ای است که در جوجه های گوشتی دیده می شود که بایستی به شرح آن مراجعه نمود. عارضه مذکور به خصوص در گونه های سریع الرشد اردک عادی است؛ اما پرنده ها ممکن است هیچ گونه علائم ظاهری را نشان ندهند. در موارد زیادی استخوانهای ساقی قلمی بزرگ شده و در انتهاهای بالائی خود خمیدگی پیدا کرده و به رشد آهسته آنها منجر می شود و بچه اردک ها پاهای خمیده پیدا می کنند. در حال حاضر هیچگونه توصيه خاصی برای کاهش دادن بروز این وضعیت وجود ندارد.

کانیبالیسم اردک22

بیماری های رفتاری اردکها

کانی بالیسم

اردکها تحت شرایط مختلف یکدیگر را نوک می زنند و خون راه می اندازند. این مسئله به خصوص به این شکل صورت می گیرد که وقتی پرهای بال در حال رشد هستند، در اردکهائی که در سالن پرورش می یابند به یکدیگر حمله کرده و عوارضی در آنها به وجود می آید. کاهش دادن این عارضه تا حدی به وسیله کاهش نور سالن میسر است. سوزاندن و داغ کردن قسمت نیز منقار اردک ها نیز می تواند در بهبود وضع کمک کند به خصوص در گونه ­های تندروتر مثل اردک های KHAKI CAMPBELL.

غارتگران

غارتگران خواه پرندگان گوشتخوار نظیر مرغ نوروزی (HERRING GULL) (LARUS AREGENTATUS) و کلاغها یا پستانداران نظیر روباه ها یا سگهای اهلی تعداد قابل ملاحظه ای از اردک­ها را کشته و یا به آنها صدمه وارد می آورند. تدابير ترسانیدن و اشیاء بازدارنده فیزیکی مثل قفس های الکتریکی برای این منظور مورد استفاده قرار میگیرند. مطمئن ترین راه پیشگیری از ضایعات حاصله از غارتگران نگهداری اردک ها به طور دائم در محل های سرپوشیده است. هرگاه انجام این کار میسر نباشد مشکل را به میزان زیادی می توان به وسیله نگهداری اردک ها در محل های بسته حفاظت شده یا مرغدانها در شب پیشگیری نمود.


این تجربه است که کمک می کند در هر تجارتی موفق شوید، ما بدون هیچ چشم داشتی تجربه خود را در اختیار شما خواهیم گذاشت
گروه تولیدی پژوهشی نیازی
امتیاز شما به مقاله
[: 4 امتیاز از مجموع: 3]
برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

2:27:55 AM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی تخصصی بوقلمون

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

جوین خروج